Popelnice zdarma jsou hloupým a škodlivým rozhodnutím

16.01.2019

Popelnice zdarma nedali lidem ani komunisté. Nebyli totiž padlí na hlavu. Pro popelnice zdarma neexistuje žádný racionální argument, naopak je řada velmi pádných důvodů, proč takovou věc nedělat.

Popelnice zdarma jsou pro seniory a děti. To už je ale na hraně diskriminace kvůli věku, kterou česká legislativa zakazuje. I kdyby to však nebylo diskriminační, je to jen další krok v plánovaném rozdělení velkomeziříčské společnosti, které pan starosta Komínek a jeho třináctka už několik let systematicky praktikují. Někdo má něco zadarmo a ten druhý to musí zaplatit. Proč? Vždyť město doteď stejně každému občanovi svoz odpadů dotovalo téměř čtyřmi sty korunami (ona totiž pětistovka na jednoho občana zdaleka nepokryje náklady). Proč najednou někomu dotaci přizná na celou výši nákladů a někomu ne? Kde je v tom nějaká logika?

Popelnice zdarma navíc otevřely stavidla všeobecného levicového populismu. Chápu sice, že to pěkně zapadá do toho současného šílenství "doprava, obědy, popelnice a čertvícoještě zadarmo", ale chytré to není ani trochu. V budoucnu, v horizontu několika let, skončí možnost skládkování a městské náklady na likvidaci odpadu se prudce zvýší. Jestliže se nám nepodaří "udat" své odpady v brněnské spalovně, vzroste poplatek troj- až čtyřnásobně. Kde na to budeme brát? Zaplatí to samozřejmě obyvatelé města. Pana starostu Komínka a jeho třináctku už to trápit nebude, ale pěkně tím zavařili svým nástupcům, kteří budou muset poplatek za odpady zase zavádět a zvyšovat a budou za asociály a nelidy.

Popelnice zdarma jsou také krystalicky (neboli křišťálově, když jsme u těch sociálních demokratů) čistým příkladem arogantního pohrdání lidmi, které je pro politickou levici typické. Je to typ uvažování: "Dáme lidem něco zadarmo a oni nás pak zvolí". Neexistuje v politice nic ohavnějšího, podlejšího a odsouzeníhodnějšího. Politik takovým chováním totiž říká, že své voliče považuje za tupé, nemyslící stádo, které je možné z veřejných peněz snadno uplatit a oblbnout.

Popelnice zdarma jsou krátkozraké, hloupé a škodlivé rozhodnutí Josefa Komínka a jeho třináctky.

Radovan Necid