Co by v našem městě nebylo 

bez úsilí SPOLU:

Velkomeziříčské kulturní léto

Multižánrový společenský a kulturní festival nejen místní tvorby. Autorem nápadu je Jiří Michlíček, první ročník proběhl v roce 2012. 

Bývalý Svit

Podařilo se nám získat zpět polovinu areálu, který kdysi radnice prošustrovala.Až získáme i tu druhou, bude zde krásné zelené místo pro lidi.

Zákaz vjezdu kamionů

Zahraniční kamiony, které přes město objížděly dálnici, od roku 2014 díky nápadu Radovana Necida do Meziříčí nesmí. Byli jsme první, kterým se to povedlo prosadit.

Nejhezčí sál na Moravě

Přestavbu velkého sálu Jupiter clubu prosadilo TPM (tehdy ODS) přes odpor pesimistů v roce 2013. Dnes nový sál chválí umělci i odborníci

 a stal se dokonce i Stavbou Vysočiny. 

Kruhové objezdy

Kruhové objezdy jsou obecně lepší 

a bezpečnější než semafory. Podařilo se nám v roce 2014 postavit kruháč na Hornoměstské a nebýt puče na radnici, kdy nás komunisté s lidovci z rady vyhnali, byl by i kruháč 

u Billy.

Recepce a informační centrum na radnici

Přesunutí íčka a zavedení služeb recepce zjednodušují život turistů i obyvatel města od roku 2010. Autorem nápadu je Radovan Necid. 

Rozhledna
na Fajtově kopci

Odvážný architektonický záměr měl nejprve stavět SKI klub, poté město 

a nakonec opět SKI klub. Díky vstřícnosti všech stran a odvaze starosty Radovana Necida i lyžařů rozhledna stojí a sklízí ocenění. 

Otevřená radnice

Klikací rozpočet, webová kniha přání a stížností, zveřejněné smlouvy na webu, internetové chaty se starostou a další řada opatření, která dnes máme za samozřejmost. Vše ovšem zavedl až starosta Radovan Necid 

po roce 2010. 

Vážení kamionů

Ve spolupráci s krajem jsme instalovali dynamické váhy u Jestřábce. Jsme jediné město v ČR a ostatní se k nám jezdí učit.

Parádní web

Tohle je práce Radovana Necida. Donutil všechny kolem sebe, aby se na městský web podívali očima návštěvníků. Stránky města pak dostaly ocenění Parádní web.

Zlatý středník

Z upadajícího, drahého a nudného týdeníku Velkomeziříčsko vznikl krásný časopis pro všechny zdarma a zpravodajský web. Dostal cenu Zlatý středník.

Bílá kniha dopravy

Soupis všech kritických míst 

v dopravě, která ohrožují naši bezpečnost a omezují naše pohodlí. Dodnes se podle této knihy plánují opravy ve městě. Nápad Radovana Necida z roku 2013. 

Zákaz šmejdů

Likvidaci podvodného podomního prodeje městskou vyhláškou a hlavně následnou důslednou kontrolou nebylo lehké v zastupitelstvu prosadit. Lidem z TPM (tehdy ODS) se to povedlo až v roce 2013.  

Opravená kašna

Z kašny se celá léta ztrácela voda. Proto jsme ji v roce 2014 nechali odborně zrestaurovat tak, aby prokoukla i její kamenná tvář. To bylo tehdy řečí opozice.

Parkování u hřbitova

V roce 2014 jsme postavili nové parkoviště pro návštěvníky hřbitova. Hlavně o Dušičkách a pohřbech se zde konečně dá normálně zaparkovat.

Digitální kino

Buď digitalizovat, nebo promítat jen staré filmy. Jinak to nešlo. Lidé 

z TPM (tehdy ODS) v roce 2013 odvážně pomohli Jupiter clubu prosadit digitalizaci a dnes už máme moderní kino za samozřejmost.