Volební program

»ODS SPOLU s TOP09 a nezávislými« pro období 2022-26

Vážení obyvatelé města, milí sousedé. Nemá cenu si nic nalhávat a je třeba mluvit otevřeně. Nevíme, co nás čeká na podzim a v zimě, nevíme, co bude s městskými penězi. Nevíme, jestli nás náhodou nečekají tak obrovské výdaje za energie a základní potřeby, že celý městský rozpočet padne jen na topení pro děti ve školách.

Proto musíte vědět, že naše společné plány jsou s jednou velkou hvězdičkou, za kterou stojí: uvidíme na jaře.

A s tím se pojí další, neméně důležitá věc. Politika je služba městu. Už nemáme ten luxus dopřávat si nekonečné diskuse a hádky o hloupostech. Slibujeme, že se jich i nadále nebudeme účastnit a věříme, že si vážnost situace uvědomují všichni a přidají se k nám. Je třeba hledat kompromisy a dohodu všech, kdo o dohodu stojí.

1. Klidné Velké Meziříčí

Nezačínáme a ani neudržujeme spory v zastupitelstvu. Naopak, ODS spory končí dobrým kompromisem. Chceme spolupracovat se všemi, kdo se nehádají, ale pracují.

2. Byty a bydlení? Klidně!

Nepřekážíme těm, kdo chtějí stavět. Naopak, na radnici jsme se vždy snažili a budeme snažit vyjít vstříc s jedinou výhradou: zájem Velkého Meziříčí pro nás stojí vždy výš, než zájem byznysu.

3. Doprava klidně

Méně kolon díky novým kruháčům na průjezdu městem. Více parkování a chytřejší MHD.

4. Klid ve Svitu

Lidl už je zjevně vyřešený, takže už jenom řádný plán, veřejná diskuse a nejlepší rozvojovou plochu našeho města dotáhneme do konce.

5. Klidné Náměstí

Oprava našeho centra je už konečně dohodnutá a po jednotlivých krocích můžeme a budeme pokračovat.

6. V klidu u našich řek

Všimli jste si, že naše úžasné řeky nejsou moc přístupné? Dáme se do práce: nábřeží pro lidi, místo pro procházky a odpočinek ve stínu. Ze soutoku uděláme místo pro setkávání a srdce města.

7. Pro klid seniorů

Domovy i služby pro seniory nepodceňujeme a máme. Dohlédneme ale na to, aby se při všem novém a opravovaném na starší obyvatele myslelo. Jednoduše řečeno: Co je nám platná nová designová lavička, ze které starší člověk nemůže vstát, protože je příliš nízká?

8. Projít krizí s klidem

To, co nás čeká, město nedokáže změnit. Ale můžeme si pomoci navzájem. Účinně a lidsky. Zkusíme to, ano?

9. Maličkosti pro klid

Navýšení kapacity školek, pokračování prací na koupališti, další dětská hřiště, změna průmyslové zóny Křenice na částečné bydlení, opravy ulic, fotovoltaika na městských objektech, opravy jednotlivých ulic, nové cyklostezky a cyklotrasy městem a další a další malé věci s velkými výsledky, které hodně přispějí k lepšímu životu v našem krásném městě.

10. Klidné zkušenosti a klidná diskuze

Už řadu let jsme skutečným hybatelem trvalého zlepšování života v našem městě. Změny prosazujeme postupné a uvážlivé. Uvnitř SPOLU jsme dokázali vytvořit místo, kde mohou s respektem a úctou hledat společná východiska věřící křesťané i liberální ateisté. Takovou úctu a vzájemný respekt nabízíme všem. Nabízíme také moudrého a zkušeného politika - starostu Petra Judu, který připravil svůj tým na to, aby mohli řádně vést město.